TE IUBESC.Esti scump in ochii Mei,pt ca sunt Creatorul tau.Nu te critica si nu te dispretui din cauza imperfectiunilor tale.Cultivand nemultumirea in sufletul tau,nu te vei alege decat cu frustari.Astazi vreau sa te increzi in Mine.Eu iti dau rabdare,dragoste,bucurie si pace.Cauta raspunsurile tale doar la Mine...
Dumnezeu si-a deschis ferestrele cerului si m-a intrebat:"ce dorinta ai pt ziua de azi?".I-am raspuns:"Doamne,ai grija in mod deosebit de persoana care citeste acest mesaj,te rog!".
Iti doresc sa mergi pe un drum numit VIATA,sa gasesti ceva numit BINECUVANTARE,sa cazi intr-o prapastie numita FERICIRE si sa culegi o floare numita IUBIRE!
Invata sa alungi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand te doare.Invata sa uiti,sa ierti si sa iubesti caci numai asa vei putea sa fi cu adevarat fericit.
gandestete k fiecare lacrima a suferintei taleva cadea in mana lui Isus si odata va straluci k un diamant in coroana care este pregatita in cer pt tine.
Invata sa alungi lacrima cu un zambet chiar si atunci cand te doare.Invata sa uiti,sa ierti si sa iubesti caci numai asa vei putea sa fi cu adevarat fericit.
gandestete k fiecare lacrima a suferintei taleva cadea in mana lui Isus si odata va straluci k un diamant in coroana care este pregatita in cer pt tine.
Mesaje instant >> Mesaje instant | pagina 734 | FiiLumina
meniu prim "Găsesc televizorul foarte educațional. De fiecare dată când cineva dă drumul la televizor, mă duc in cealalta cameră și citesc o carte.” ~ Groucho Marx ~